c پیاده سازی vdi - انتخاب پروفایل‌های VGUP - تجارت سرور پویا
آبان, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش, مجازی سازی, مجازی سازی Vmware Vsphere, مجازی سازی دستکتاپ VDI, مجازی سازی گرافیک

پیاده سازی vdi – انتخاب پروفایل‌های VGUP

با یکی دیگر از سری مطالب پیاده سازی vdi در خدمت شما هستیم شرکت تجارت سرور پویا در زمینه راهکار مجازی سازی پروژه های متعددی را انجام داده است.  پروفایل VGPU در واقع شیوه ای است که استفاده از گرافیک های مجازی را مشخص میکند. به عنوان مثال اگر پروفایل کارت گرافیک Grid K1 را روی حالت K120Q قرار دهید در این حالت ۱۶ کارت گرافیک مجازی(VGPU) 512مگابایتی در شبکه در اختیار کلاینت ها قرار داده میشود.

در جدول زیر حالت های (Profile) مختلف کارت گرافیک های Grid K1 و Grid K2 را مشاهده میکنید.

پیاده سازی vdi - انتخاب پروفایل‌های VGUP
پیاده سازی vdi – انتخاب پروفایل‌های VGUP

نقش مدیریت VGPU – راهکار مجازی سازی

پروفایل vGPU تعداد زیادی از کارت گرافیک‌ها را به‌صورت مجزا مشخص می‌کند. مدیریت NVIDIA GPU تعداد زیادی از رم را جهت استفاده و نیازهای هر کاربر مشخص می‌کند. هر ماشین‌مجازی رم و کارت گرافیک مجزای خود را دارد؛ درست مثل هر لپ‌تاپ یا ماشین فیزیکی است پس بنابراین برای ما داشتن منابع موردنیاز جهت اداره کردن میزان بارگیری گرافیک موردنیاز، تضمین می‌کند .

مدیریت NVIDIA vGPU اجازه می‌دهد تا ۸ کاربر هر GPU فیزیکی را به‌وسیله تخصیص منابع گرافیکی GPUهای موجود به ماشین‌های مجازی با استفاده از یک رویکرد متعادل به اشتراک بگذارند. هر کارت گرافیک NVIDIA GRID K1 دارای چهار GPU است که اجازه می‌دهد تا ۳۲ کاربر یک کارت را به اشتراک بگذارند.

چرا NVIDIA Quadro در پروفایل وجود دارد؟

کارت‌های گرافیک NVIDIA Quadro برای برنامه‌های بسیار حرفه‌ای، پروفایل کارت گرافیک های Grid K1 و Grid K2 از نظر کلاس شبیه گرافیک های Quadro میباشد. درنتیجه، تطبیق و سازگاری ۱۰۰% و کارکرد با برنامه‌هایتان را می‌توانید انتظار داشته باشید.

تنظیم کردن پروفایل‌ها با نیازهای کاربران

در زمان پیاده سازی بسته به نیازهای کاربران شما میتوانید از هر پروفایلی که مد نظرتان میباشد استفاده کنید.

در زیر سه کاربر که از نرم افزار Revit استفاده میکنند را با نیازهای مختلف مورد بررسی قرار داده ایم که شما میتوانید از پروفایل های مختلف برای بر اورده کردن نیاز آن ها استفاده کنید.

سطح اولیه برای مدیران و طراحان:

● ۴ GB RAM

● ۲ VCPUs (2.5 GHz)

● ۱ GB video RAM – K240Q or K140Q

● ۲ ۲۵۶۰×۱۶۰۰ displays

سطح متوسط از مدیران:

● ۸ GB RAM

● ۲-۴ VCPUs (2.5 GHz)

● ۲ GB video RAM – K260Q or K160Q

● ۴ ۲۵۶۰×۱۶۰۰ displays

سطح پیشرفته از مدیران:

● ۱۶ GB RAM

● ۴-۸ VCPUs (2.5 GHz)

● ۴ GB video RAM – K280Q

● ۴ ۲۵۶۰×۱۶۰۰ displays

قدرت کاربر و پروفایل‌های طراح

از قبل با NVIDIA GRID و Horizon غیرممکن بود تا اکثر کاربران خود را به دیتاسنتر منتقل کنید. آن‌ها درواقع ازنظر انتقال و تحرک، سهولت مدیریت، تمرکز کردن اطلاعات و امنیت، حفاظت و بازیابی در زمان‌های بحرانی و بقیه مزایای مجازی‌سازی ممنوع و غیرممکن بود.

این کاربران با ایستگاه کاری و workstation خود به‌صورت زنجیروار ارتباط داشتند. باگذشت زمان vDGA مسیر خود را طی کرد و دیگر راه‌حل‌ها گسترش و توسعه داده شدند که اجازه کنترل از راه دور ایستگاه کاری را مهیا می‌کردند ولی با نسبت یک‌به‌یک میزان هزینه‌های مالی بالابود و هیچ منبع بهره‌وری به‌صورت ادغامی قابل‌دسترس نبود. حالا چندین کاربر ایستگاه‌های کاری می‌توانند بر روی یک هاست قرار گیرند و حتی با دیگر کاربران با حجم کاری کم تا بالا ارتباط برقرار کنند.

کلید اصلی جهت انتخاب یک پروفایل برای این کاربران درواقع سازگاری و کارایی می‌باشد. اعمال‌نفوذ در پلتفرم NVIDIA، ساختاری ثابت از نرم‌افزارها و سخت‌افزارها، این معنا را تبیین می‌کند که شما می‌توانید کیفیت یکسان و بالایی را تجربه کنید.

انتخاب پروفایل خود را با جستجوی برنامه‌های اصلی موردنیاز خود شروع کنید. فروشندگان نرم‌افزار بسیار سخت کار می‌کنند تا برنامه‌های خود را طوری بسازند تا اگر از سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب استفاده شود؛ به‌خوبی کار کنند.

استفاده از این قوانین و الزامات، انتخاب Quadro مناسب و تضمین‌شده بر اساس پروفایل vGPU بر اساس نیازهای کاربران می‌باشد.

اطلاعات پروفایل‌های کاری

هیچ کاربری از کار یکنواخت، تجربه کسل‌کننده از دسکتاپ‌ها و برنامه‌ها خوشحال نمی‌شود. برنامه‌نویسان از این موضوع اطلاع دارند و تلاش می‌کنند تا تجربه دیداری و گرافیکی رازمانی که با دیگر برنامه‌های خود ارتباط دارند و کار می‌کنند؛ در حد عالی افزایش دهند. درحالی‌که به‌طور واضح برنامه‌های سه‌بعدی برای طراحی و ترسیم و تمامی برنامه‌هایی که نیاز به گرافیک بالا و غنی دارند؛ تنها از طریق سیستم‌عامل دسکتاپ شما مثل ویندوز۷، ۸ و… کار کنند.

پروفایل K280Q و K180Q در مقابل VDGA

شما با این دو پروفایل که هرکدام به‌صورت کامل ۴ گیگابایت رم از فریم بافر تنظیم شده با یک GPU رادارند و شما خیلی زیاد نمی‌توانید مدیریت GPUها را که با vDGA تنظیم‌شده‌اند؛ داشته باشید. اما در حال حاضر شما می‌توانید همگی گروه‌های کاربری خود را از حجم اطلاعاتی و کاری بالا که نیاز به ۵۱۲MB فریم بافر و دسترسی به GPU K600 به اشتراک گذاشته‌شده داشته باشید و مدیریت کنید. بیشتر ایستگاه‌های کاری با حجم بالا برای کاربران نیاز به ۴ گیگابایت فریم بافر دارند و دسترسی کاملK500 برابر با GPU(K280Q) دارند. زمانی که نیازها تغییر می‌کنند؛ فقط دسکتاپ‌مجازی را خاموش‌کنید و یک پروفایل جدید را اضافه کنید که حتی ساده‌تر از خاموش کردن یک ماشین فیزیکی، تغییر یک کارت PCI و یا Restart کردن یک ماشین فیزیکی می‌باشد.

مشخصات LEGACY

پروفایل‌های GPU های GRID K100 و K200 GRID در اصل برای کارهای گرافیکی با حجم سبک طراحی‌شده‌اند. آن‌ها عموماً بر اساس چیزی که برای GPU و فریم بافر در زمان دیده‌شده‌اند.

چه تعداد کاربر می‌توانند به یک هاست دسترسی داشته باشند؟

استفاده از یک برنامه مثل ESRI ArcGIS Pro مثل یک گفت‌وگو و مکالمه معمولی با یک مشتری به شرح ذیل است:

مشتری: چه تعداد کاربر می‌توانند به یک هاست دسترسی داشته باشند؟

NVIDIA: نرم‌افزار اصلی و کاربردی کاربرهای شما چه چیزی می‌باشد.

مشتری: ESRI ArcGIS Pro

NVIDIA: اطلاعات کاربران شما اصولاً سه‌بعدی یا دوبعدی می‌باشد؟

مشتری: اکثراً ، سه‌بعدی

NVIDIA: می‌توانی سطح کاربرها را به‌عنوان کاربران مبتدی، متوسط و حرفه‌ای توصیف کنی؟

مشتری: متوسط تا حرفه‌ای

NVIDIA: کاربران قوی تا طراحان

مشتری: من نیاز به کارایی و قابلیت تعدادی جهت کار AND دارم که بتوانم برای توجیه پروژه‌ها از آن‌ها استفاده کنم.

مثالی از برنامه ESRI ARCGIS PRO در گرافیک مجازی

ArcGIS Pro، یک برنامه مهم برای مجازی‌سازی نقشه‌های GIS، ویرایش و آنالیز و تحلیل می‌باشد. این برنامه نیاز به یک GPU دارد و بار CPU زیادی دارد که این نیاز با معماری و فناوری سولوژن vGPU در نظر گرفته‌شده است.

اندازه اطلاعات نقشه‌های شما، همزمانی کاربران شما و سطح ارتباطی و برقراری با ارتباطات سه‌بعدی نیاز به تعریف فاکتورها و معیارهایی برای گروه‌های کاربری شما می‌باشد. برنامه ESRI، کاربران خود را به‌صورت زیر دسته‌بندی کرده است:

مثالی از برنامه ESRI ARCGIS PRO در گرافیک مجازی
مثالی از برنامه ESRI ARCGIS PRO در گرافیک مجازی

چیزی که از جدول بالا برداشت می‌شود این است که بیشتر کاربران به‌صورت بالقوه گرافیکی هستند و ما آزمایش خود را بر روی طراحان و گروه کاربران قوی تمرکز کرده‌ایم. بر اساس یافته‌های ما، NVIDIA GRID مهیاکننده کارایی و قابلیت‌های ذیل می‌باشد:

راهکار مجازی سازی
پروفایل VGPU

برنامه‌هایی بر اساس سایز و اندازه

این قسمت نظری اجمالی و کوتاه بر آزمایش، شیوه شناسی و نتایجی است که از یافته‌های این راهنما پشتیبانی و حمایت می‌کند. ما همچنین از جزئیات محیط‌های آزمایشی برای آزمایش محتوای این راهنما استفاده کرده‌ایم.

در این نوشته از پیاده سازی vdi با پروفایل VGPU آشنا شدید در ادامه توضیحات بیشتری درباره گرافیک مجازی و کاربردهای آن خدمت شما ارائه می دهیم.

خدمات شرکت تجارت سرور پویا

شرکت تجارت سرور پویا مجری پروژه های مجازی سازی در کشور می باشد که پروژه های بسیاری را در زمینه پیاده سازی vdi در شهر های یاسوج , تهران , شیراز , اصفهان و … طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی کرده است. برای مشاهده پیاده سازی vdi بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پیاده سازی vdi

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *