c نصب مودم DLink
تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش

نصب مودم DLink

در ادامه آموزش های شرکت تجارت سرور پویا  در این جا سعی داریم پیکربندی و نصب مودم DLink را به شما آموزش دهیم .تنظیمات در تمامی مودم ها شبیه به هم می باشد اما در این مقاله نصب مودم D-Link مدل  ۲۷۳۰ را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

در ابتدا برای آشنایی با مودم DLink برروی تصاویر اجزا ، دکمه ها و چراغهای موجود برروی مودم را برای شما شرح داده ایم.

مودم DLink
مودم DLink
مودم DLink
مودم DLink

برای پیکربندی و نصب مودم DLink باید اطلاعاتی از قبیل نام کاربری و پسورد جهت اتصال به شبکه ADSL را از ISP یا شرکت مخابرات دریافت کنید. تنظیمات مهم دیگری که جهت نصب مودم DLink و اتصال ان به اینترنت در مودم باید انجام دهید تنظیمات مربوط به دو مقدار VCI و VPI است که نشان دهنده کانال انتقال داده ها هستند. این مقادیر توسط ISP مشخص می‌شوند و برای هر ISP متفاوت است .
مودم را با کابل شبکه به کامپیوتر متصل نمایید . مرورگر را باز کرده و در نوار آدرس ،آدرس آی پی http://192.168.1.1 را وارد نمایید. پس از آن نام کاربری و پسورد مربوط به مودم که بصورت پیش فرض admin و admin می باشد را وارد نمایید. گاهی اوقات در مودم های مختلف از نام کاربری های دیگری استفاده می شود که در دفترچه راهنمای آنها درج شده است.
صفحه ای مشابه با شکل برای شما به نمایش درمی آید که گزینه ها و منو های زیادی جهت نصب مودم در اختیار شما قرار می دهد. برروی setup wizard و در صفحه بعد برروی Next کلیک کنید.

نصب مودم DLink -1
نصب مودم DLink -1
نصب مودم DLink -2
نصب مودم DLink -2

پس از آن صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که در اینجا باید پسورد ورود مودم را تغییر دهید.

نصب مودم DLink -3
نصب مودم DLink -3

در این صفحه تنظیمات موبوط به زبان و منطقه جغرافیایی انجام می شود، از لیست تهران را انتخاب کنید.

نصب مودم DLink -4
نصب مودم DLink -4

در صفحه جدید از منوی Country ایران را نتخاب کنید، در قسمت Internet Service Provider باید نام شرکت ارائه دهنده اینترنت خود را انتخاب نمایید اگر نام شرکت مورد نظرتان در لیست نبود می توانید گزینه Others را انتخاب کنید که در این حالت مقادیر VPI و VCI را باید بصورت دستی وارد کنید.معمولا هر ISP مقادیر خاص خود را برای VPI و همچنین VCI دارند .

در قسمت باید نوع Protocol اتصال مودم به اینترنت را مشخص کنید:
PPPoE : در این حالت برای اتصال به اینترنت نیازی به ساختن کانکشن نیست و مودم پس از روشن شدن بصورت خودکار به اینترنت متصل می شود .با انتخاب PPPoE یک بخش جدید به صفحه اضافه می شود که باید نام کاربری و رمز عبور لازم برای اتصال به اینترنت را وارد کنید که این مقادیر را معمولا شرکت ارائه دهنده ADSL در هنگام بستن قرار داد با کاربرانش در اختیارشان قرار می دهد. پس از وارد کردن این اطلاعات برروی گزینه Next کلیک کنید.

Bridge : برای تنظیم مودم بصورتی که برای اتصال به اینترنت لازم است تا کانکشن اینترنت بسازید گزینه Bridge را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه نیازی به وارد کردن اطلاعات دیگری نیست. در انتهای صفحه برروی گزینه Next کلیک کنید.

نصب مودم DLink -5
نصب مودم DLink -5

این قسمت مربوط به پیکربندی WiFi مودم است:
Enable Your Wireless Network : از این بخش می توانید شبکه وایرلس مودم خود را خاموش/روشن کنید تیک این گزینه را فعال کنید تا بتوانید از wifi استفاده نمایید.
Wireless Network Name (SSID) : از این بخش می توانید نام شبکه WiFi خود را مشخص کنید. این همان نامی است که هنگام اتصال با دستگاههای وایرلس از جمله گوشی های موبایل و تبلت شناخته می شود.
Visibility Status : با این گزینه می توانید شبکه WiFi را از دید دستگاه ها مخفی نگه دارید . بنابراین هنگامی که با گوشی های موبایل، تبلت و لپ تاپ شبکه های WiFi موجود جستجو شود شبکه WiFi مودم شما نشان داده نمی شود و باید با وارد کردن اطلاعات شبکه به صورت دستی وایرلس مودم را بیابید.
Security Level : این بخش مربوط به انتخاب سطح امنیتی شبکه WiFi می باشد . بهتر است بالاترین سطح ممکن یعنی WPA2-PSK را انتخاب کنید که با انتخاب این گزینه، بخش WPA2 Pre-Shared Key فعال خواهد شد، از این بخش می توانید رمز عبور شبکه WiFi مودم خود را مشخص نمایید. (این رمز عبور نباید کمتر از ۸ کاراکتر باشد).

نصب مودم DLink -6
نصب مودم DLink -6

در انتها و پس از وارد کردن تمامی اطلاعات لازم برروی گزینه Next کلیک کنید.

در انتها خلاصه ای از تنظیماتی که شما انجام داده اید به صورت خلاصه به شما نمایش می دهد که با کلیک برروی Apply تنظیمات مودم شما دخیره می گردد پس از خاموش و روشن کردن مودم اتصال شما به اینترنت برقرار می شود.

نصب مودم DLink -7
نصب مودم DLink -7
نتیجه گیری:

در این آموزش با نصب مودم DLink به صورت تصویری آشنا شدید . شما با مطالعه این مقاله به راحتی قادر خواهید بود تنظیمات مودم خود را به صورت سریع انجام دهید و یا تغییرات پسورد مودم خود را انجام دهید.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *