c مقاله vnx آشنایی با DELL EMC و VNX (بخش اول) - تجارت سرور پویا
تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر آموزش, ذخیره ساز های شبکه

آموزش ذخیره سازهای شبکه: آشنایی با DELL EMC و VNX (بخش اول)

پیاده سازی ذخیره ساز emc : شما در این مقاله vnx  از سایت تجارت سرور پویا، با دو شرکت DELL و EMC و محصول VNX و استوریج emc آشنا خواهید شد و امیدواریم مقالات vnx که در چندین بخش متفاوت و جذاب تهیه شده است، مورد رضایت شما قرار گیرد. شرکت تجارت سرور پویا ارایه دهنده راهکار ذخیره سازی میباشد که پروژه های متعددی را در زمینه فروش EMC و نصب و پشتیبانی ذخیره سازهای EMC ارائه میدهد. این مقاله برگرفته از راهکار ذخیره سازی ارائه شده توسط شرکت تجارت سرور پویا میباشد.

آنچه در این مقاله خواهید دید:

  • خیلی دور با DELL EMC
  • خیلی نزدیک با VNX
  • آیا خداحافظی با VNX حقیقت دارد؟
  • نتیجه گیری
  • مقالات vnx

از این جا خیلی دور نشوید و با ما باشید تا خیلی دور، خیلی نزدیک، با یک مقاله جذاب مرتبط با دو شرکت DELL، EMC و محصول VNX آشنا شوید. با یک شاخه دیگر از شرکت بزرگ DELL آشنا شوید. بله تعجب نکنید، شرکت DELL توانسته در عرصه ذخیره سازی شبکه، امنیت اطلاعات، مجازی سازی، آنالیز و محاسبات ابری و… با خریداری یک شرکت و معرفی آن به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه خود به نام EMC، محصولات خوب و قوی را به مشتریان عرض کرده است. همه چیز اینجاست، هر چیزی که مورد نیاز شماست از فناوری های جدید ذخیره سازی، امنیت، مجازی سازی و… با ویژگی هایی چون سرعت، دقت و… همه و همه در شرکت EMC ظهور کرده است.

خیلی دور با DELL EMC پیاده سازی ذخیره ساز emc

بگذارید کمی دور شویم از این همه تکنولوژی خوب و عالی در شرکت EMC، جایی که این شرکت در سال ۱۹۷۹ توسط اشخاصی چون Egan، Marino ، Curleyو Connolly متولد شد و این شد که استوریج emc ، نام و لوگوی خود را هم از ابتدای اسم همین افراد اقتباس کرد و روز به روز بزرگ و بزرگتر شد، رشد کرد و قوی تر شد تا اینکه در ۱۲ اکتبر ۲۰۱۵، مورد علاقه شرکت DELL قرار گرفت و با سرمایه گذاری و پرداخت هزینه هنگفت به مبلغ ۶۷ میلیارد دلار آن را خریداری کرد. همین یک سال پیش در ۷ سپتامبر ۲۰۱۶ بود که شرکت DELL رسماً نام EMC را به DELL EMC تغییر نام داد. حالا ارتباط و اتصال دو پازل، دو شرکت قوی DELL و EMC را با روایت تصویر مشاهده می کنیم:

استوریج emc
دو شرکت قوی DELL و EMC

مقاله vnx خیلی نزدیک با VNX

بگذارید خیلی نزدیک شویم به یکی از فناوری های نام آشنای EMC، چیزی که اکثر کاربران در دنیا، EMC را با آن می شناسند، فناوری ذخیره ساز شبکه یا همان Data Storage. شاید به همین دلیل است که شرکت EMC بیشتر ذهن خود را معطوف به ذخیره سازهای خود کرده است و محصولات متنوعی را در این زمینه ارائه کرده بود. خیلی خیلی نزدیکتر شویم به یک عضو از خانواده ذخیره سازهای EMC به نام VNX، تا آن جا که شرکت EMC با عرضه محصولاتی متنوع و متناسب با تمامی نیازهای کاربران از این برند و محصول در ابعاد کوچک تا بزرگ، توانسته بالغ بر ۷۰،۰۰۰ کاربر را به خود اختصاص دهد و طعنه به رقیبان خود چون شرکتهای NETApp، IBM، HP و حتی هیتاچی در این زمینه  بزند و VNX در حقیقت یکه تازی بی رقیب در زمینه ذخیره سازهای شبکه می باشد. پس باید خیلی خود را برای آشنایی بیشتر به VNX نزدیکتر کنیم و حکایت خیلی دور،خیلی نزدیک ما بی خودی نبوده و یک حقیقت است. باید از دور نگاهی به شرکت Dell و EMC با این همه شکوه و اقتدار کرد و باید نگاهی خیلی نزدیک هم به VNX و فرزندان این خانواده بزرگ و محصولات متنوع آن داشت.

مقاله vnx
مقاله vnx

آیا خداحافظی با VNX حقیقت دارد؟

شاید دوره بلوغ و رشد محصولات مختلف ذخیره سازهای VNX متعلق به شرکت DELL EMC به پایان خود نزدیک شده است، چراکه در سال ۲۰۱۶، شرکت EMC بعد از این همه تنوع و جذابیت در محصولات VNX خود، تصمیم به تولد و ارائه محصول و برندی جدید با نام UNITY کرد و سال ۲۰۱۶ را رسماً محصولات ذخیره سازهای VNX را بازنشسته دانست و شاید دیگر شاهد خبری از محصولات جدید VNX نباشیم و باید نظاره گر عصر طلایی محصولات UNITY و یکی دیگر از فرزندان DELL EMC بود، البته آن هم بعد از این همه فناوری های جدید و نوین در محصولات خانواده VNX. بگذارید خیلی دور نشویم و خیلی خیلی نزدیک شویم به VNX و آن را بهتر بشناسیم. شاید بتوان فرزندان و محصولات VNX را در چهار نوع خلاصه کرد که البته هر کدام از آنها نیز دارای فرزندان و زیرمجموعه های خود می باشند. بله VNX دارای این همه فرزند و نوه برای خود می باشد. خیلی دور نشویم و خیلی نزدیک با شما هستیم با چهار عضو ارشد خانواده VNX به روایت تصویر:

مقاله vnx
مقاله vnx

نتیجه گیری مقالات vnx و استوریج emc

در  مقاله vnx تلاش شد تا باهم خیلی دور، خیلی نزدیک نگاهی به دو شرکت DELL و EMC و البته محصول قدرتمند آنان یعنی خانواده VNX داشته باشیم. دو شرکتی که سرانجام در یک نقطه به هم رسیدند و با یکدیگر ادغام شدند و محصولات VNX را به بی رقیب ترین محصول ذخیره ساز شبکه در دنیا مبدل کردند. در ادامه این مقاله با چهار محصول متنوع VNX آشنا شدید. در مقالات بعد تلاش خواهیم کرد تا خیلی نزدیکتر از آنچه تصورش را می کنید، به صورت جزیی تر با خانواده و محصولات VNX  , پیاده سازی ذخیره ساز emc و استوریج emc آشنا شوید، پس پیش به سوی جلو با DELL EMC و VNX.

پیاده سازی ذخیره ساز emc راهکار ذخیره سازی
پیاده سازی ذخیره ساز emc

خدمات شرکت تجارت سرور پویا

شرکت تجارت سرور پویا با در اختیار داشتن کارشناسان فنی و با اختیار داشتن تکنولوژی های ذخیره سازی روز دنیا آماده ارائه خدمات ذخیره سازی، فروش استوریج های EMC و MSA و نصب و پشتیبانی از ذخیره سازهای MSA و EMC و ارائه راهکارهای ذخیره سازی مجازی مانند OPENE و VSAN می باشد. برای مشاهده راهکارهای ذخیره سازی برروی لینک زیر کلیک کنید.

راهکارهای ذخیره سازی

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *