c خبر های امنیت: افزایش 300 درصدی حملات به حساب های مبتنی بر ابر (Cloud) - تجارت سرور پویا
شهریور, ۱۳۹۶ بدون نظر اخبار, امنیت شبکه

مایکروسافت: افزایش ۳۰۰ درصدی حملات به حساب های مبتنی بر ابر (Cloud)

امروزه خبر های امنیت حاکی از افزایش تعداد حملات، باج افزار ها، ویروس ها و … می باشد که اهمیت امینت شبکه های کامپیوتری به خوبی مشخص کرده است. اخبار امنیتی که توسط شرکت معروف و بزرگ مایکروسافت منتشر شده است حاکی از این است که تعداد حملات بر روی حساب های مبتنی بر ابر  ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

خبر های امنیت: افزایش ۳۰۰ درصدی حملات به حساب های مبتنی بر ابر (Cloud)

چندیست حملات سایبری امنیت شبکه های کامپیوتری را به خطر انداخته است و کاربران را بسیار نگران کرده است. بسیاری از کاربران از حساب های مبتنی بر ابر (Cloud) استفاده می کنند.اخیرا شرکت ماکروسافت اعلام کرده است که تعداد حملات بر روی حساب های مبتنی بر ابر ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. ماکروسافت در گزارش امنیتی خود اعلام کرده است که حمله به حساب‌های مصرف‌کننده و شرکت مایکروسافت برای مهاجمان بسیار جالب و وسوسه انگیز است از این رو، تعداد حملات بر روی حساب های کاربری مبتنی بر ابر (Cloud) و پیچیدگی آن ها در حال افزایش است.

گروه امنیتی و حفاظت از هویت در سال گذشته توانسته است حساب های کاربری را با افزایش ۳۰۰ درصدی مورد حمله قرار دهد. این گروه ادعا کرده است که عمده ضعف های موجود مربوط به گذر واژه های (Password) قابل حدس و مدیریت ضعیف آن ها می باشد که در پی آن حملات فیشینگ (Phishing) است. طبق خبر های امنیت افزایش ۴۴ درصدی ورود IPهای مخرب به حساب های کاربری مایکروسافت در سه ماه اول سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به قبل بسیار قابل توجه است. برای جلوگیری از سو استفاده از اعتبار سنجی ها و کاهش خطر آسیب به آن ها می توان از روش های مختلفی از جمله مقایسه آدرس IP درخواست کننده ها با مجموعه ای آدرس های IP قابل اعتماد و یا دستگاه های قابل اعتماد استفاده کرد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *