پشتیبانی فنی و سرویس سرورها

طراحی و پیاده سازی شبکه

راهکارهای مرکزداده      

راهکارهای مجازی سازی

راهکارهای مجازی سازی       

راهکارهای امنیت شبکه

راهکارهای امنیت شبکه :امروزه با گسترش فناوری اطلاعات در زندگی بشر و وابستگی هرچه بیشتر آن به کسب و کار؛ اهمیت امنیت اطالاعات و محافظت از اطلاعات، به منزله شاهرگ حیاتی یک صنعت مدرن محسوب می گردد.اطلاعات بعنوان یکی از با ارزشترین و حساسترین دارایی های سازمان بوده و حفظ محرمانگی ، دستیابی به آن و عرضه بموقع و مناسب اطلاعات مورد نیاز، یکپارچگی همواره دارای نقش محوری و سرنوشت ساز می باشد. حفظ و نگهداری اطلاعات شرط لازم برای تداوم فرآیند کسب و کار بنگاههای اقتصادی می باشد. در این راستا یکی مهمترین راهکارهای پیشگیری از عدم متحمل شدن خسارات های جبران ناپذیر راهکارهای امنیت شبکه تست نفوذ پذیری در سطح سارمان ها و شرکت ها می باشد.

اجرای تست نفوذ پذیری در شبکه شما :

تست نفوذ یا تست نفوذپذیری ، فرایندی چرخشی یا دوره ای هست که در ان حمله هکرها شبیه سازی شده تا وجود اسیب پذیری های بالقوه شبکه سازمان ها یا شرکت ها مشخص شده و اقدام به رفع ان ها شود و در نهایت گزارش مربوطه به آن تنظیم شده تا این فرایند در تامین امنیت سازمان کارایی مطلوب را به صورت مسمتر داشته باشد. در این فرایند کارشناسان تیم امنیتی ما به شبکه یا سیستم های کامپیوتری سازمان های مربوطه با استفاده از تکنیک ها و ابزارهای دنیای واقعی حمله می کنند تا نقاط ضعف این اهداف را کشف کنند. ما ریسک های خاص سیستم های تجاری و اطلاعات شما را شناسایی می کنیم و استراتژی هایی برای کاهش این ریسک ها ارائه خواهیم کرد. در طول این فرایند شما هکرهایی کلاه سفید یا به عبارتی قانونمند را استخدام کرده اید که تمام نقاط اسیب پذیر شبکه را بیابند و به شما نشان دهند که می توان پیش از حمله های مخرب واقعی که از سمت هکر های کلاه سیاه صورت می گیرد را با چنین شبیه سازی هایی، ریسک های در پیش رو را کاهش داد.

مزایا تست نفوذ

فرایید تست نفوذ

شبیه سازی یک حمله

در دنیای واقعی مشاهده خواهید کرد که چگونه شبکه تان در مقابل یک حمله شبیه سازی شده توسط کارشناسان متخصص ما دفاع خواهد کرد. این کار بهترین روش برای مشاهده یک حمله واقعی اما بدون خطا، آسیب و یا تهدیدات واقعی است.

C:\Users\amirabbas\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\343-Browse_discover_examine_find_glass_search_view-512.png

شناسایی و جمع آوری اطلاعات

تیم امنیت تجارت سرور پویا برای اجرای تست نفوذ ، تمام اطلاعات و داده ها ی مورد هدف حمله را با تکنیک های فعال و غیر فعال کشف اطلاعات جمع اوری خوهد کرد و تلاش می کند تا اطلاعات در دسترس را که می تواند در معرض خطر و ریسک باشد را پیدا نماید.

آرامش خیال

اینکه کارمندان فناوری اطلاعات داخلی یک سازمان بپذیرند که سیستم هایی که ساخته و کنترل کرده اند، آسیب پذیر است، بسیار دشوار است. ما با دیدگاه های منحصربفرد خود، شما را با مسائلی که نسبت به آن بی اطلاع هستید، آشنا خواهیم کرد و می گوییم که آنچه نفوذگر می یابد متفاوت تر از آنچه که شما به آن فکر می کنید، است. حال آرامش خیال خواهید داشت که مثل یک نفوذگر فکر می کنید.

C:\Users\amirabbas\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\images.png

پویش و شمارش

پس از مرحله شناسایی، کارشناسان امنیت تجارت سرور پویا انواع ابزارهای جمع آوری را به منظور شمارش کامپیوترها و دستگاه هایی که ممکن است برای تیم قابل دسترس باشد را اجرا خواهد کرد.

با کارمندان فناوری اطلاعات تان کار می کنیم، نه در مقابل آنها

هدف از اجرای تست نفوذ یا تست امنیتی نه تنها افشای نواقص در عملکرد کارمندان نیست، بلکه حمایت از آنهاست. کارمندان فناوری اطلاعات برای اینکه همه چیز را آسان استفاده کنند، تحت فشار قرار دارند و این، نقطه مخالف امنیت است. ارزیابی ما کمک می کند تا کارمندان فناوری اطلاعات، نقشه راهی برای ساخت شبکه های خود به صورت ایمن داشته باشند. ما خرسند خواهیم شد که بینش و راهنمایی های خود را برای افزایش امنیت در فضای مجازی کشور به سازمان ها و شرکت های مختلف منتقل نماییم.

نقشه برداری از آسیب پذیری و نفوذ

کارشناسان امنیت تجارت سرور پویا در جهت اجرای تست نفوذ ، آسیب پذیری ها را در دستگاه ها و کامپیوترهای شبکه را کشف خواهند کرد و تلاش می کند تا از آنها بهره برداری کند. اگر این نفوذ موفقیت آمیز بود، تیم تلاش خواهد کرد که امتیازات را افزایش داده و دسترسی بیشتری به شبکه یا وب کسب نماید.

جزییات گزارش نهایی

در طول تست نفوذ، کارشناسان امنیت تجارت سرور پویا تمام فعالیت ها را ثبت و مستندسازی می کند. تیم ما، گزارشی از تست نفوذ را شامل تمام آسیب پذیری های کشف شده، داده هایی که از شبکه بدست می آید و فعالیت هایی که نیاز است برای ایمن سازی آن انجام شود را ارائه خواهد کرد. این گزارش کاملا محرمانه خواهد بود.

ارزیابی آسیب پذیری ها شبکه شما :

ارزیابی اسیب پذیری ، فرایند پویش شبکه به منظور شناسایی نقاط ضعف و پتانسیل های مخرب ، سنجش کمیت و اولویت بندی اسیب پذیری ها جهت رفع آن ها می باشد.

کارشناسان تیم امنیتی ما با ابزارهای لازم ، شبکه هدف را جهت یافتن اسیب پذیری ها پویش می کنند . ارزیابی اسیب پذیری فرایندی ساده تر از تست نفوذ است که این کار در واقع یک حمله یا تلاش برای بهره برداری و سو استفاده از اسیب پذیری نمی باشد . در ارزیابی آسیب پذیری ها، ما تمام آسیب پذیری ها و مسائل امنیتی تشخیص داده شده را یادداشت می کنیم و نتیجه را در یک گزارش نهایی، ارائه خواهیم کرد.

پویش شبکه

ما در شبکه تان، آسیب پذیری هایی را که می تواند به طور بالقوه حمله ی مخربی را برای شبکه باز کند، تشخیص خواهیم داد. یک گزارش جامع ارزیابی از یافته های تیم ما و توصیه و راهکارهایی برای رفع مسائل یافت شده، تقدیم شما خواهیم کرد.

استفاده از نرم افزار و تخصص در دنیای واقعی

ما با استفاده از نرم افزارهای امنیتی سازمانی، شبکه تان را پویش می کنیم و با استفاده از تخصص و تجربه خود و همچنین تسلط بر تکنیک های دستی و پیشرفته، دید کاملی از شبکه تان و آسیب پذیری های آن ارائه خواهیم کرد.

 

اجرای تست نفوذ : به صورت کلی تست های نفوذسنجی به سه گروه عمده طبقه بندی می شوند :

۱- تست نفوذ با دارا بودن اطلاعات کامل یا Full Knowledge Test

در این نوع تست تیم تست نفوذسنجی تا جایی که امکان دارد در خصوص سیستم اطلاعاتی مورد حمله اطلاعات در اختیار دارد. معمولا این نوع حملات توسط پرسنل خود سازمان که دارای دانش لازم جهت انجام تست های نفوذسنجی هستند انجام می شود. به این نوع تست نفوذسنجی جعبه سفید یا White Box Penetration Test نیز گفته می شود.

۲- تست نفوذ با دارا بودن اطلاعات نسبی یا Partial Knowledge Test

در این نوع تست ، تیم تست نفوذ سنجی اطلاعاتی در خصوص یک قسمت خاص از شبکه را دارا هستند که بایستی حمله به آن قسمت انجام شود. اعضای تیم تست نفوذسنجی می بایست صرفا به این قسمت از سیستم نفوذ کرده و آنرا هک کنند و سپس نقاط ضعف امنیتی آن را بررسی و تحلیل کنند . به این نوع تست ، نفوذ سنجی جعبه خاکستری یا Graybox Penetration Test نیز گفته می شود.

۳- تست نفوذ بدون داشتن اطلاعات یا Zero Knowledge Test

در این نوع تست هیچگونه اطلاعاتی در خصوص سیستم هدف در اختیار تسم تست نفوذسنجی قرار نگرفته و مهاجمین بایستی خودشان تمامی این اطلاعات را بدست بیاورند. به این نوع تست نفوذسنجی جعبه سیاه یا Blackbox Penetration Test نیز گفته می شود .

تست‌های زیر توسط متخصصان تست نفوذ ما صورت می‌گیرد:

 • پيمايش و بازديد از شبكه
 • مروركردن وضعيت پورت ها
 • مشخص کردن سرویس در حال اجرا روی پورت ها
 • مشخصات نرم افزاري سيستم ها و سیستم عمل ها
 • پويش در زمينه سرويس ها
 • پویش در زمبنه وب سرور
 • تست شبكه در مقابل آسيب پذيري ها
 • استفاده از اكسپلويت هاي موجود و مقاومت سيستم ها
 • تست برنامه هاي کاربردي
 • تست هاي نفوذ در به دست آوردن پسورد ها
 • تست حملات تكذيب سرويس
 • ارزيابي امنيتي شبكه هاي بيسيم
 • بررسي دسترسي هاي از راه دور
 • تست نفوذپذيري روترها و تجهيزات برقرارکننده ارتباطات
 • تست نفوذپذيري تجهيزات و نرمافزارهاي امنيتي شامل : Firewall,IPS,IDS
 • تست نفوذپذيري بانک اطلاعاتي

راهکارهای امنیت شبکه شرکت تجارت سرور پویا آمادگی خود را جهت اجرای تست نفوذ در شیراز، بوشهر، یاسوج و دیگر استان های کشور اعلام میدارد. لازم به ذکر است در صورت نیاز برای انجام تست نفوذ در شیراز ، بوشهر و یاسوج با تکمیل فرم مشخصات کارشناسان ما به صورت تلفنی و حضوری اماده پاسگویی به شما عزیزان میباشند.

با ما در تماس باشید : ۲۰۲۳ ۰۹۸ ۰۹۱۲

پشتیبانی و مشاوره رایگان