c آشنایی با پیکربندی VMWare ESXi - تجارت سرور پویا
تیر, ۱۳۹۶ بدون نظر دسته‌بندی نشده

آشنایی با پیکربندی VMWare ESXi

در  مقاله آشنایی با پیکربندی VMWare ESXi درباره Esxi صحبت میکنیم و نرم‌افزار VMware vSphere Client را مورد بررسی قرار میدهیم.

فوق ناظر ESXi چیست ؟

فوق ناظر ESXi، یک نرم‌افزار یا سیستم‌عاملی است که توسط شرکت VMWare تولید شده است.

فوق ناظر ESXi، آخرین ورژن از سری نرم‌افزار VMware Hypervisor است. تکنولوژی استفاده ‌شده برای آن از نوع فوق ناظر مستقل(Bare Metal) بوده که درواقع، این نوع فوق ناظر به صورت یک سیستم عامل برروی سرور فیزیکی نصب شده و به مدیریت منابع و سخت‌افزار آن می‌پردازد.

نرم‌افزار VMware vSphere Client چیست؟

نرم‌افزار VMWare vSphere Client به مدیر شبکه امکان دسترسی از راه ‌دور به سرور vCenter و فوق ناظر ESXi را فراهم می‌کند. در نظر داشته باشید که نرم‌افزار vSphere Client برروی کامپیوتر یا لپ‌تاپ مدیر شبکه نصب می‌گردد.

در شکل زیر، بستر نرم‌افزار VMWare vSphere Client را جهت برقراری ارتباط با فوق ناظر ESXi یا سرور vCenter، مشاهده می‌نمایید.

نرم‌افزار VMware vSphere Client چیست؟
نرم‌افزار VMware vSphere Client چیست؟

همان طور که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید مدیر شبکه با نرم‌افزار VMWare vSphere Client که برروی آن نصب شده است، توانسته است به فوق ناظر ESXi متصل شود وبه مدیریت متمرکز فوق ناظر ESXi، سه ماشین مجازی برروی آن و سرور فیزیکی بپردازد.

توجه داشته باشید که شما برای اتصال به سرور vCenter، علاوه بر نرم‌افزارهای vSphere Client، می‌توانید به وسیله مرورگر اینترنت نیز به آن متصل شوید.

در مقاله های بعدی درباره فوق ناظر ESXi بیشتر صحبت میکنیم و مطالب تخصصی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *