کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری

کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری

موجودی: در انبار
19,000 تومان
قیمت بدون مالیات: 19,000 تومان
کد محصول: کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری

خلاصه ای از توضیحات

کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری در دنیای تکنولوژی و ارتباطات شبکه های کامپیوتری نقش بسیار مهمی دارند. با گسترش روزافزون شبکه های کامپیوتری و ارتباطات در دنیای امروزی حریم خصوصی افراد و سازمان ها در معرض خطر بیشتری قرار می گیرد و عواملی مانند حمله هکر ه...
+

  1. کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری 

در دنیای تکنولوژی و ارتباطات شبکه های کامپیوتری نقش بسیار مهمی دارند. با گسترش روزافزون شبکه های کامپیوتری و ارتباطات در دنیای امروزی حریم خصوصی افراد و سازمان ها در معرض خطر بیشتری قرار می گیرد و عواملی مانند حمله هکر ها، نفوذ برنامه های مخرب و ... اطلاعات و ارتباطات آن ها را تهدید می کند. از این رو، لازم است افراد و سازمان ها با مفاهیم امنیت شبکه های کامپیوتری آشنا شده تا بتوانند از حریم خصوصی خود محافظت کنند.

در حال حاضر امنیت شبکه های کامپیوتری یکی از گرایش های رشته تحصیلی دانشگاهی مهندسی کامپیوتر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. درس امنیت شبکه های کامپیوتری در مقطع کارشناسی در رشته های تحصیلی فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر نیز تدریس می شود. کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه نوشته کارشناسان ارشد شبکه های کامپیوتری سارا همایونی و محمد روستا، بسیاری از مفاهیم امنیت شبکه های کامپیوتری را تحت پوشش قرار داده است. این کتاب برای دانشجویان و عموم علاقه مندان شبکه های کامپیوتری و امنیت شبکه های کامپیوتری در دانشگاه های آزاد، دولتی، غیر انتفاعی و علمی کاربردی مفید می باشد و لازمه ی فعالیت در حوزه شبکه های کامپیوتری آگاهی از امنیت شبکه های کامپیوتری می باشد. این کتاب برگرفته از کتاب آموزش Security+ (کتاب Security plus) شرکت CampTIA می باشد.

سرفصل های کتاب آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه در زیر آورده شده است:

فصل اول: مفاهیم عمومی امنیت

فصل دوم: حمله ها

فصل سوم: دسترسی از اه دور

فصل چهارم: امنیت در شبکه های بی سیم

فصل پنجم: امنیت سرویس های مبتنی بر وب

فصل ششم: زیر ساهت شبکه

فصل هفتم: توپولوژی و تشخیص نفوذ

فصل هشتم: مفاهیم رمزنگاری

فصل نهم: امنیت در شبکه های حسگر بی سیم

در فصل اول به مفاهیم عمومی امنیت شبکه های کامپیوتری پرداخته شده است. در واقع در فصل اول کتاب آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه مفاهیم زیر توضیح داده شده است:

- مفهوم اطلاعات و امنیت اطلاعات
- انواع هکر ها
- اهداف امنیت نظیر محرمانگی (Confidentiality)، سلامت و صحت اطلاعات (Integrity) و قابلیت دسترسی (Availability)
- مفهوم AAA
- مفهوم احراز هویت و انواع روش های احراز هویت
- پروتکل PAP
- پروتکل CHAP
- پروتکل Kerberos
- گواهی نامه ها

در فصل دوم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه به معرفی انواع حملات در شبکه های کامپیوتری پرداخته شده است. در این فصل انواع حمله های فعال و غیر فعال و انواع نرم افزار های مخرب نظیر ویروس ها، کرم ها، بمب های منطقی و ... مورد بررسی قرار گرفته اند.

امروزه دسترسی از راه دور این امکان را فراهم می کند که بدون محدودیت جغرافیایی به سیستم ها دسترسی داشته باشید ولی نکته قابل توجه امنیت این ارتباط از راه دور می باشد. در فصل سوم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه به بررسی پروتکل های دسترسی از راه دور نظیر VPN، PPP، PPTP، SSTP، IKE و پروتکل های احراز هویت 802.1x، EAP، احراز هویت با آدرس MAC، پروتکل های TACACS، telnet، IPsec پرداخته شده است. امنیت پست الکترونیکی، پروتکل MIME\S-MIME و PGP از دیگر پروتکل های مورد بررسی در این فصل می باشند.

شبکه های بی سیم یا Wireless Networks امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و بسیار در معرض خطر و تهاجم می باشند. در فصل چهارم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه مفاهیم شبکه های بی سیم، ارتباطات در شبکه های بی سیم، انواع شبکه های بی سیم، مکانیزم های امنیتی در شبکه های بی سیم، رمزنگاری داده ها در شبکه های بی سیم و انواع حمله ها دز شبکه های بی سیم و در نهایت روش ایمن سازی سبکه های بی سیم مورد بررسی قرار گرفته است.

امروزه سرویس های متعددی وجود دارند که تحت وب ارائه می شوند. برای ایمن سازی سرویس های مبتنی بر وب پروتکل های متعددی نظیر SSL، HTTPS، SHTTP، TLS، AS2، FTP، SFTP، FTPS، Secure Copy، Directory Services و LDAP ارائه شده اند که همگی در فصل پنجم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه معرفی و بررسی شده اند.

یکی از ارکان مهم و ضروری در امنیت شبکه های کامپیوتری زیر ساخت شبکه می باشد. برای تامین امنیت می بایست زیر ساخت شبکه را به خوبی شناخت. در فصل ششم کتاب آموزش امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه به معرفی تجهیزات زیر ساخت شبکه نظیر دیواره های آتش (Firewall)، انواع سرور ها و سوئیچ ها و ... پرداخته شده است.

توپولوژی های امنیتی و تشخیص نفوذ از راه کار های امنیتی در شبکه های کامپیوتری می باشد که در فصل هفتم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه مورد بررسی قرار گرفته است. نواحی امنیتی نظیر اینترانت، اکسترانت، DMZ، VLANها، انواع NAT و سیستم های تشخیص نفوذ یا همان IDS در این فصل توضیح داده شده اند.

رمزنگاری از دیگر تکنیک های امنیتی در شبکه های کامپیوتری می باشد که انواع روش های رمزنگاری نظیر رمزنگاری متقارن (AES,DES,3DES)، رمزنگاری نامتقارن (RSA)، درهم سازی (Hashing) و امضا دیجیتال (Digital signature) در فصل هشتم کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه مورد بررسی قرار گرفته اند.

در نهایت در فصل نهم این کتاب، امنیت در شبکه های حسگر بی سیم یا همان Wireless Sensor Networks (WSN) مورد بررسی قرار گرفته است و انواع حملات در این نوع شبکه ها معرفی گردیده است.

کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری گروه آموزشی زرافه برگرفته از کتاب و استاندارد بین المللی  CampTIA Security می باشد. کتاب  CampTIA Security یکی از کتاب های محبوب در زمینه امنیت شبکه می باشد.

همچنین کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری جهت مطالعه و تدریس در دانشگاه آزاد، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه دولتی بسیار مناسب می باشد. سر فصل های دروس اصول و مفاهیم رمزنگاری دانشگاه علمی کاربردی، امنیت سیستم ها و شبکه های رایانه ای دانشگاه علمی کاربردی و قرارداد های ارتباطی امن دانشگاه علمی کاربردی را تا حدودی تحت پوشش قرار می دهد.

آموزش CampTIA Security به زبان فارسی (کتاب Security+ فارسی) در کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری انتشارات زرافه جای گرفته است. دانلود کتاب امنیت شبکه های کامپیوتری تیم مهندسی زرافه در فروشگاه نتورک بوک به صورت PDF و چاپی ممکن می باشد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!

امتیاز بد           خوب