مایکروسافت

دوره‌های MCITP20008 و MSCE2012


هدف دوره:

امروزه درصد بالایی از کامپیوترهای مورداستفاده در دنیا از سیستم‌های عامل مایکروسافت استفاده می‌کنند. در ایران نیز سازمان‌ها و شرکت و ادارات دولتی از سیستم‌عامل‌های مایکروسافت به‌عنوان کلاینت و سرور استفاده می‌کنند.مدیران شبکه این واحدها به‌منظور نصب و راه‌اندازی ،مدیریت ،ارائه سرویس‌های کاربردی و دسترسی از راه دور و پیاده‌سازی قابلیت‌های نوین این محصولات لازم هست که آموزش‌های کاربردی در این زمینه داشته باشند. شرکت مایکروسافت مدارک مختلف جهت آماده‌سازی مدیران شبکه طراحی ارائه کرده است. MCITP2008 و MCSE2012 دوره آموزشی و گواهینامه مایکروسافت در مبحث شبکه‌های کامپیوتری بر مبنای سیستم‌عامل‌های سرور و کلاینت مایکروسافت است. مطالب این دوره بر اساس سیلاب اصلی مایکروسافت ارائه می‌شود.

محتوی و سیلاب‌های این دو دوره تا حدودی مشابه هم هست با این تفاوت که MCITP در ویندوز سرور 2008 و ویندوز 7 اما MCSE برای ویندوز سرور 2012 و ویندوز 8 ارائه‌شده است.

دوره MCITP2008 شامل 5 کتاب و آزمون که در استاندارهای 70-680، 70-640، 70-642، 70-643 و 70-647 ارائه‌شده است که در جداول زیر با سیلاب‌های دوره را مشاهده می‌فرمایید.

دوره MCSE2012 شامل 5 کتاب و آزمون که در استاندارهای 70-410، 70-411، 70-412، 70-413 و 70-414 ارائه‌شده است که در جداول زیر با سیلاب دوره آشنا خواهید شد.


دوره‌های Cisco Certified Network Associate (CCNA)

هدف دوره:
فراگیران پس از پایان آموزش CCNA توانایی مدیریت شبکه‌ها در مقیاس متوسط را خواهند داشت . این افراد می‌توانند سویچ‌های سیسکو را در این شبکه‌ها نصب و راه‌اندازی نموده و تنظیمات اولیه آن‌ها را انجام دهند.

مباحث این دوره شامل پنج بخش اصلی میباشد:

PreCCNA که شامل بررسی پیشرفته پشته پروتکل TCP/IP می¬باشد.

آشنایی با سخت افزارها، تجهیزات سیسکو، همچنین سیستم عامل، تنظیمات اولیه و مدیریت سوئیچ¬ها و روتر¬ها

مباحث مربوط به سوئیچینگ شامل switching، STP، Port Security، VLAN و ... می¬باشد.

مباحث مربوط به مسیریابی که شامل مفاهیم مسیریابی و پروتکل¬های مسیریابی OSPF، EIGRP، RIP و ... می¬باشد.

مباحث مربوط به WAN شامل LeasedLine، Frame Relay، X25 و ... .

پیکربندی NAT، PAT و DHCP، Aceess List، VLSM، Route Sumarization، IP Service، IPTshoot، IPv6، VPN و ...

مدت زمان دوره: 80 ساعت

پیش‌نیاز دوره: Network+

دوره CompTIA Security +

هدف دوره: این دوره با تعریف جامع سرفصل¬های امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، یک دید فراگیر از تعاریف و روش¬های مرتبط با این حوزه ارائه می¬دهد. هدف از این دوره ، تسلط مدیران و کارمندان بخش ITبه تعاریف و متدهای فنی و مدیریتی در حوزه امنیت IT و همچنین آمادگی برای ورود به دوره¬های حرفه¬ای امنیت اطلاعات مانند CEH(هک قانونمند) ، PenTest (تست نفوذ)، WiFu (هک و امنیت شبکه‌های بی‌سیم) و Metasploit (هک و تست نفوذ بر اساس اکسپلویت¬ها) می¬باشد. مدت زمان دوره: 48 ساعت

آموزش مقدماتی شبکه

هدف دوره:
در این عرصه پهناور فن¬آوری اطلاعات ، تبحر و تخصص عامل تمایز و موفقیت افراد در عرصه تکنولوژی اطلاعات می¬باشد و ملاک این تخصص در دست داشتن مدارک بین‌المللی IT همراه با کسب تجارب عملی است. از دانش شبکه می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین این تخصص¬ها و به طبع آن از مدارک مربوط به شبکه به‌عنوان مهم‌ترین و رایج¬ترین مدارک بین‌المللی IT نام برد. بدیهی است آشنایی با مفاهیم اولیه شبکه نخستین گام در ورود به این زمینه تخصصی بوده و دانش اولیه فرد درزمینهNetworking را پی¬ریزی می¬نماید. در این راستا شرکت CompTIA به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های ارائه‌کننده مدارک بین‌المللی IT، مدرک +Network یا مدرک تکنسین شبکه را معرفی نموده و در طی آن به بررسی مفاهیم اولیه شبکه ، پروتکل‌ها ازجمله TCP/IP، توپولوژی¬ها، لایه‌ها و سایر موارد مهم در کار با شبکه پرداخته و افراد را جهت ورود به دوره‌های تخصصی‌تر شبکه ازجمله دوره‌های مایکروسافت، سیسکو، لینوکس و امنیت شبکه آماده می‌سازد . لذا دوره Network+ به‌عنوان پیش‌نیاز کلیه دوره‌های مربوط به شبکه و بهترین نقطه شروع این دوره‌ها می‌باشد.

مدت زمان دوره: 50 ساعت

دوره آموزشی مجازی‌سازی در شبکه

هدف دوره:
مجازی‌سازی فناوري است که به کمک آن مي‌توان اجزاء فيزيکي يک رايانه را به کمک نرم‌افزار، مورد اشتراک تعداد بسیاری سیستم‌عامل قرارداد که همگی آنان در یک‌لحظه و به‌طور همزمان روشن و قابل‌استفاده و در حال کار باشند. در مجازی‌سازی محيطي براي استفاده و دستيابي به واقعیتی که به‌صورت مجازی‌سازی شده برای شما طراحی‌شده است ارائه می‌شود، مجازی‌سازی تکنولوژی است که به‌واسطه کارکرد و منطق خاصی که در طراحی خود دارد واقعی به نظر نمی‌رسد، ولی دارای کارکردی واقعی است.

مدت زمان دوره: 48 ساعت

دوره آموزشی MSCE Messaging(Exchange Server)

هدف دوره :
Exchange Server 2013 مجموعه‌ای غنی از فن‌آوری‌های جدید، ویژگی‌ها و خدمات را برای مبادله کردن اطلاعات در یک شبکه داخلی فراهم کرده و یک‌راه حل جامع، یکپارچه و انعطاف‌پذیر برای ارسال پیام برای شرکت‌ها یا سازمان‌هایی با هراندازه است. درواقع Exchange 2013 نقش سروری مجزا برای سیستم‌های پیام‌رسان که به‌طورمعمول در یک سازمان مستقرشده‌اند را بازی می‌کند.

مدت‌زمان دوره: 130 ساعت

دوره جامع نصب و مدیریت شبکه

هدف دوره:
امروزه دانش شبکه یکی از بر درامد ترین رشته‌ها در سطح کشور می‌باشد. که برای رسیدن به سطح مطلوبی از دانش دانشجویان باید دوره‌های زیادی را از قبیل MCSE2012، Network+،CCNA ، Mikrotik، Virtualization و .... را بگذرانند.

دوره‌های مرسوم درون آموزشگاه‌های آزاد شامل دوره‌هایی می‌باشد که در بالا ذکر کردیم اما به دلایل زیر گذراندن تک‌تک این دوره‌ها به‌صورت جداگانه برای دانشجویان امری دشوار می‌باشد.

• گذراندن دوره‌های کامل نیاز به هزینه خیلی زیادی دارد.

زمان دوره‌ها طولانی شده و یکپارچه‌سازی زمان دانش جویان امری دشوار است.

• به دلیل تعداد زیاد دوره‌ها و حجم زیاد مطالب معمول در دوره‌های بعدی اطلاعات دوره‌های قبل فراموش خواهد شد.

اتصال مطالب که دوره¬های آموخته‌شده به یکدیگر دشوار است چراکه هر دوره دارای حجم زیادی از اطلاعات می‌باشد.

همچنین تکراری بودن و همپوشانی داشتن برخی مباحث در دوره‌ها

در دوره جامع نصب و راه‌اندازی شبکه مطالب تکراری و تئوری‌هایی که کاربرد خاصی ندارند حذف‌شده است و مطالب مربوط به مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک و مجازی‌سازی به‌صورت کاملاً عملی و در قالب سناریوهای ترکیبی خدمت دانشجویان ارائه می‌شود. همچنین کلیه مشکلات بالا در دوره جامع وجود نخواهد داشت.

مدت زمان دوره: 300-250 ساعت