آموزش مجازی سازی مجازی سازی گرافیک

چرا NVIDIA GRID VGPU را باید انتخاب کنید؟

نوشته شده توسط مدیر

چرا  NVIDIA GRID VGPU را باید انتخاب کنید؟

با توجه به حجم کاری سرورها در سال‌های قبل، وعده مجازی‌سازی دسکتاپ قابلیت انعطاف و مدیریت بیشتری را داشت. ابتدا مجازی‌سازی دسکتاپ درجایی استفاده شد که انعطاف و امنیت، نقش اساسی و مهمی را براساس ملاحظات هزینه‌ای و مالی ایفا می‌کردند.از پنج سال گذشته، با توجه به پیشرفت در ذخیره‌سازی و پردازنده‌های چندهسته‌ای، هزینه‌های مجازی‌سازی دسکتاپ و راهکارهای مجازی سازی خیلی سریع سیر نزولی را به خود گرفته‌اند. شرکت تجارت سرور پویا در بسیاری از پروژه های زیادی را در زمینه مجازی سازی دسکتاپ در شیراز، تهران، بوشهر و دیگر نفاط کشور پیاده سازی کرده است. که نمونه شرح پروژه اجرای مجازی سازی دسکتاپ را میتوابید در قسمت پروژه های سایت مشاهده بفرمایید.

مجازی سازی دسکتاپ

بزرگ‌ترین چالش موجود برای مجازی‌سازی دسکتاپ، مقرون‌به‌صرفه بودن از بعد مالی، حتی برای کاربران ثروتمند می‌باشد.تلاش‌های زیادی برای حل این مشکل، با به اشتراک‌گذاری تکنولوژی GPU انجام‌شده است که می‌توان به vSGA اشاره کرد که ازنظر مالی، مقرون‌به‌صرفه بوده است ولی این تکنولوژی‌ها برنامه‌های حرفه‌ای را پشتیبانی نمی‌کنند چراکه نیاز به موفق شدن و حصول اطمینان کار از طرف کاربر نهایی محقق نشده است.این موضوع با GPU اختصاصی و مجزا که از طریق vDGA که ارائه‌کننده تطبیق و سازگاری ۱۰۰٪ با برنامه‌ها است؛ مقایسه می‌شود. اما تنها برای بالاترین موارد استفاده نهایی باتوجه به هزینه‌های بالای با تراکم محدود از ماشین‌های مجازی در هر سرور میزبان می‌باشد.شما با نرم‌افزار Horizon View، شما قادر به متمرکز ساختن و مدیریت خیلی آسان شبکه‌هایی هستید که به‌صورت سنتی پیچیده، گران و دارای ایستگاه و دسکتاپ‌های چندقسمتی می‌باشند. کاهش هزینه پروژه را در مجازی سازی دسکتاپ از مهمترین مزیت های مجازی سازی دسکتاپ میباشد که در پروژه مجازی سازی دسکتاپ در شیراز به تفصیل به شرح آن پرداخته شده است. همچنین راهکارهای مجازی سازی و خدمات مجازی سازی دسکتاپ شرکت تجارت سرور پویا را میتوانید از قسمت راهکارهای مجازی سازی سایت مشاهده نمایید.

در شکل زیر از سمت چپ به ترتیب نحوه کارکرد سه روش VMWare vSGA، NVIDIAGRID vGPU و GPU Pass-through NVIDIA GRID را مشاهده می‌نمایید که در بالا به شرح تفصیلی هر یک از این موارد پرداختیم.

نحوه کارکرد کارت گرافیک مجازی

نحوه کارکرد سه روش VMWare vSGA، NVIDIAGRID vGPU و GPU Pass-through NVIDIA GRID

راهکارهای مجازی سازی :پشتیبانی از GPUها

NVIDIA GRID vGPU از کارت‌های گرافیکی‌ GRID K1 NVIDIA و NVIDIA GRID K2 پشتیبانی می‌کند. شما در شکل زیر یک کارت گرافیک GRID K2 را مشاهده می‌نمایید. همان‌طور که می‌بینید این مدل دارای دو GPU بر روی برد خود می‌باشد. برای شما اگر عملکرد و کارایی از تعداد کلاینت‌های مجازی مهم‌تر است، باید از این مدل استفاده نمایید.

مجازی سازی دسکتاپ در شیراز

کارت گرافیک GRID K2

شما در شکل زیر نیز یک مدل دیگر یعنی GRID K1 را مشاهده می‌نمایید. همان‌طور که می‌بینید این مدل دارای ۴ GPU برروی برد خود می‌باشد. اگر شما برخلاف GRID K2 تعداد کلاینت‌های بیشتری را نیاز دارید و تعداد کلاینت‌ها نسبت به کارایی و عملکرد از اهمیت بیشتری برخوردار است، این مدل کارت گرافیک، مناسب‌تر می‌باشد.

راهکارهای مجازی سازی

کارت گرافیک GRID K1

در جدول زیر ویژگی‌های سخت‌افزاری دو مدل کارت گرافیک GRID K1 و GRID K2 را مشاهده می‌نمایید. از ویژگی‌های مهم این دو مدل کارت گرافیک، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • GRID K1 دارای ۷۶۸ هسته(CUDA) و GRID K2 دارای ۳۰۷۲ هسته(CUDA) می‌باشد.
 • GRID K1 دارای ۱۶ گیگابایت حافظه و GRID K2 دارای ۸ گیگیا بایت حافظه می‌باشد.

مجازی سازی دسکتاپ

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌نمایید، هر GPU فیزیکی می‌تواند چندین نوع vGPU متفاوت را پشتیبانی کند. هر نوع از vGPU دارای یک ‌میزان ثابت از حافظه رم، تعداد صفحه‌نمایش قابل پشتیبانی، بالاترین میزان رزولوشن و همچنین استفاده از چندین کلاس متفاوت حجم کاری می‌باشد.

3

به عنوان مثال اگر کارت گرافیک GRID K1 را برروی حالت GRID K160Q قرار دهید، می‌تواند در قالب ۴ گرافیک مجازی(VGPU) با ظرفیت رم ۲۰۴۸ مگابایت عمل کند.

پروتکل‌های گرافیکی قابل پشتیبانی در این کارت گرافیک از قرار ذیل می‌باشند:

 • Full DirectX 9/10/11, Direct2D
 • DirectX Video Acceleration (DXVA)
 • OpenGL 4.4
 • NVIDIA GRID SDK (remote graphics acceleration)

موارد ذیل در این نسخه از vGPU پشتیبانی نمی‌شوند:

 • CUDA
 • OpenCL

تذکر: برای CUDA و OpenCL ، به شما استفاده از vDGA پیشنهاد می‌شود که البته در این کتاب به آن اشاره‌ای نشده است.

در این سری از آموزش های مجازی سازی ما نحوه کارکرد سه روش VMWare vSGA، NVIDIAGRID vGPU و GPU Pass-through NVIDIA GRID را شرح دادیم برای اطلاعات بیشتر مقاله های دیگر ما را درباره آموزش مجازی سازی مطالعه کنید. در صورت هرگونه سوال یا پشتیبانی فنی در زمینه خرید این کارت گرافیک ها و یا طراحی و اجرای مجازی سازی دسکتاپ و ارائه راهکار مجازی سازی با ما در تماس باشید. شرکت تجارت سرور پویا ارائه دهنده خدمات مجازی سازی در شیراز و مجازی سازی دسکتاپ میباشد و پروژه هایی را در زمینه مجازی سازی دسکتاپ در شیراز، تهران، بوشهر، یاسوج و … پیاده سازی کرده است. برای مشاهده و راهکارهای مجازی سازی دسکتاپ به قسمت راهکارهای مجازی سازی مراجعه نمایید. همچنین پروژه ها مجازی سازی را از قسمت پروژه ها مشاهده خواهید کرد.

راهنمای نصب

شرکت تجارت سرور پویا مجری پروژه های مجازی سازی در کشور می باشد که پروژه های بسیاری را در زمینه مجازی سازی در شهر های یاسوج , تهران , شیراز , اصفهان و … طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی کرده است. برای مشاهده ارائه راهکار های مجازی سازی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ارائه راهکار مجازی سازی

رمز فایل

www.webtoaster.ir

درباره نویسنده

مدیر

نظری دهید

هجده − 1 =

گفتگو زنده

)
  is typing...

  ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

  ارسال پیام لغو