اخبار مایکروسافت

اخبار: فروش پردازنده های Ryzen Threadripper 1900X توسط AMD

اخبار مایکروسافت : فروش پردازنده های Ryzen Threadripper 1900X توسط AMD

اخبار مایکروسافت : AMD پس از معرفی پردازنده های ۱۹۵۰x و ۱۹۲۰x اعلام کرد به زودی پردازنده ای تحت عنوان پردازنده های Ryzen Threadripper 1900X به بازار عرضه خواهد شد. و هم اکنون این پردازنده وارد بازار شده است.

اخبار مایکروسافت : فروش پردازنده های Ryzen Threadripper 1900X توسط AMD

Ryzen threadripper 1900x

این پردازنده نسبت به دو پردازنده ۱۹۵۰x و ۱۹۲۰x کمی عجیب تر است. ۱۹۵۰x و ۱۹۲۰x هسته های بیشتری نسبت به پردازنده های Ryzen دارند ولی ۱۹۰۰x بیشتر شبیه به Ryzanها بوده و ۸ هسته فعال دارد. پردازده ۱۹۰۰x تعداد هسته هایی مشابه ۱۸۰۰x دارد ولی مزیت آن نسبت به ۱۸۰۰x چیست؟ و چرا از یک تراشه زیپلین با هزینه کم تر و توان کمتر (نصف) استفاده نمی کند؟ قابل توجه است که این پردازنده با این که دارای ۸ هسته می باشد ولی از ورودی/خروجی بیشتر و پهنای باند حافظه بالاتری نسبت به Ryzen Platform برخوردار است. به بیان دیگر می توان گفت این پردازنده با داشتن حافظه‌ی ۴ کاناله‌ی DDR4 در کنار ۶۴ خط PCIe دارای پهنای باند دو برابر و خط PCIe سه برابر نسبت به Ryzenهای معمولی دارد.

نکته قابل توجه این است که تفاوت پردازنده ۱۹۰۰x با دیگر پردازنده های Threadripper در حافظه کش (Cache) 16 مگاباتی آن است. دیگر پردازنده های Threadripper از حافظه کش ۳۲ مگابایتی استفتده می کنند.

مزیت دیگر این پردازنده در استفاده از فرکانس ۳۸ گیگاهرتزی می باشد که باعث می شود بیشترین فرکانس پایه را نسبت به سایر پردازنده‌های Ryzen و Threadripper داشته باشد. بر اساس تست های صورت گرفته، پردازنده ۱۹۰۰x در همه ی تست ها کارایی برابر و یا بهتر از پردازنده Ryzen ۱۸۰۰x نداشته است ولی به دلیل قیمت ارزان آن می توان از آن برای رسیذن به امکانات Platformهای رده بالای AMD استفاده کرد. به عبارتی برای کاربرد هایی که نیاز به پهنای باند و ورودی/خروجی زیاد ولی تعداد Threadهای کم می باشد، پردازنده ۱۹۰۰x بسیار مناسب می باشد.

درباره نویسنده

سارا همایونی

نظری دهید

2 × یک =

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو