اخبار امنیت شبکه

اخبار امنیت: آیا آنتی ویروس windows defender امنیت ویندوز ۱۰ را تامین می کند؟

اخبار امنیت شبکه: آیا آنتی ویروس windows defender امنیت ویندوز ۱۰ را تامین می کند؟

اخبار امنیت شبکه : آنتی ویروس windows defender آنتی ویروس پیش فرض ویندوز ۱۰ می باشد که جهت تامین امنیت این سیستم عامل طراحی شده است. ولی آیا این آنتی ویروس می تواند به تنهایی امنیت ویندوز ۱۰ را تامین کند؟

اخبار امنیت شبکه آنتی ویروس windows defender

Windows defender

همان طور که می دانید ویروس ها، بد افزارها، تروجان ها، نرم افزارهای جاسوسی و دیگر برنامه های مخرب می‌توانند امنیت سیستم عامل شما را به خطر بیندازند. برای حفظ امنیت سیستم عامل ویندوز ۱۰خود می بایست دید آیا آنتی ویروس پیش فرض آن کافی است یا خیر؟

پس از نصب ویندوز ۱۰ آنتی ویروس windows defender کار خود را آغاز کرده و برنامه هایی که باز می شوند را اسکن و بررسی می کند. این آنتی ویروس از سرعت سیستم نمی کاهد و به طور خودکار به روز رسانی می شود.
آنتی ویروس و آنتی تروجان windows defender در ابتدا حفاظت خوبی نداشت ولی با بهبود آن حفاظت بهتری پیدا کرد.

شرکت هایی وجود دارند که به صورت تخصصی آنتی ویروس تولید می کنند و این کاملا طبیعی است که شرکت ماکروسافت در وهله اول توان رقابت با آن ها را نداشته باشد. ولی تست های اخیر انجام شده توسط سازمان AV-TEST نشان داده است که آنتی ویروس و آنتی تروجان windows defender توانسته است ۹۹٫۹ درصد از بد افزار های شایع و ۹۸٫۸ درصد از حملات را Zero-Day در آوریل ۲۰۱۷ کشف کند. سازمان AV-TEST اعلام کرد که آنتی ویروس و آنتی تروجان windows defender از ۶ نمره توانسته است نمره ۴.۵ بگیرد. این در خالی است که آنتی ویروس معروف Avira نیز همین درصد ها را کسب کرده است. ولی در ماه های اخیر Avira توانسته است بهتر عمل کند.

از معایب دیگر آنتی ویروس ها این است که برنامه های اضافی و بیهوده نصب می کنند و باعث کندی سیستم می شوند. این در حالی است که آنتی ویروس و آنتی تروجان windows defender دارای ساختار ساده ای می باشد و باعث کندی سیستم نمی شود.

مزیت دیگر این است که ویندوز ۱۰ بسیاری از اقدامات محافظتی معروف ویندوز ۸ را نیز در خود جای داده است. به عنوان مثال ویندوز ۱۰ فیلتر SmartScreen پشتیبانی می کند. این فیلتر بدون توجه به آنتی ویروس مورد استفاده، از دانلود و اجرای بدافزار ها جلوگیری می‌کند.

درباره نویسنده

سارا همایونی

یک نظر

نظری دهید

چهارده − دو =

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو