آموزش ذخیره ساز های شبکه

بررسی تکنولوژی Auto Tiering در ذخیره سازهای HP

نوشته شده توسط مدیر

شرکت HP بعنوان بزرگترین تولید کننده محصولات پردازشی و ذخیره سازی مانند سرورهای سری Proliant  و ذخیره سازهای کلاس متوسط MSA ، با ارائه تکنولوژیهای پیشرفته ذخیره سازی مانند Auto Tiering بصورت نیمه رایگان بر روی ذخیره سازهای MSA مدل ۲۰۴۰ و ۱۰۴۰ سعی کرده  است تا بتواند بخش بزرگتری از بازار ذخیره سازها را به خود اختصاص دهد.

 

 امکان استفاده از تکنولوژی Auto Tiering بر روی ذخیره سازهای سری MSA با اختصاص دادن یک یا چند گروه از دیسک های فیزیکی قابل فعال شدن است. در این تکنولوژی دیسک های ذخیره ساز به ۳  ردیف که در زیر مشخص شده طبقه بندی می شوند:

  1. ردیف سریع با استفاده از دیسک های SSD
  2. ردیف استاندارد با استفاده از دیسک های Enterprise SAS
  3. ردیف آرشیو با استفاده از دیسک های Midline SAS

در سیستم عامل های (Firmware) قبل از نسخه GL200 این قابلیت بصورت دستی و غیر اتوماتیک (manual tiering) معرفی و استفاده می شد اما با معرفی نسخه GL200 دستگاه های MSA 2040/1040 امکان پشتیبانی از Sub-LUN Tiering و جابجایی اطلاعات بین ردیف های دیسک بصورت اتوماتیک را دارا شدند. با این قابلیت دستگاه اطلاعاتی را که مورد استفاده بیشتر قرار می گیرند و به اصطلاح اطلاعات گرم خوانده می شوند ؛ بر روی دیسک های سریعتر قرار داده تا سرعت سرویس دهی را به حداکثر برساند. در مقابل اطلاعاتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و به اصطلاح اطلاعات سرد خوانده می شوند ؛ بر روی دیسک های کندتر و البته دارای فضای بیشتر و همچنین مقرون بصرفه تر قرار داده و آرشیو می کند.

 virtual storage pool

همچنین شرکت HP با معرفی سیستم عامل نسخه GL200 دو ردیف استاندارد و آرشیو از تکنولوژی Auto Tiering  را بصورت کاملا رایگان در اختیار مصرف کنندگان دستگاه های MSA 2040 خود قرار داد. اما برای استفاده از ردیف سریع همچنان نیاز به خرید لایسنس وجود دارد. لازم بذکر است بدون استفاده از لایسنس ردیف سریع امکان استفاده از دیسک های SSD بعنوان Read Cache جهت افزایش فضای Cache کنترلرها با قابلیت Sub-LUN Tiering بر روی دستگاه وجود دارد.

Tiered Storage

راهنمای نصب

شرکت تجارت سرور پویا با در اختیار داشتن کارشناسان فنی و با اختیار داشتن تکنولوژی های ذخیره سازی روز دنیا آماده ارائه مشاوره و خدمات در زمینه ذخیره سازی، فروش استوریج های EMC و MSA و طراحی ، راه اندازی و پشتیبانی از ذخیره سازهای MSA و EMC و راهنمایی در مورد راهکار های ذخیره سازی مجازی مانند OPENE و VSAN می باشد. برای مشاهده نمایندگی فروش ذخیره سازها برروی لینک زیر کلیک کنید.

نمایندگی فروش ذخیره سازها

رمز فایل

www.webtoaster.ir

درباره نویسنده

مدیر

نظری دهید

7 + چهار =

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو