آموزش ذخیره سازها

آموزش Recovery Point در شبکه

نوشته شده توسط مدیر

آموزش Recovery Point در شبکه

مقاله آموزش Recovery Point در شبکه ، یک راه هل برای محافظت از راه دور و به صورت محلی در شبکه های کامپیوتری می باشد که اجازه می دهد هر زمان در هر نقطه ای داده ها را بازیابی کرد.در این مقاله به معرفی EMC Recovery Point در شبکه های کامپیوتری می پردازیم.

Continvous Backup (CDP)  Continuous Data Protaction یا RealTime یک کپی از هر تعقیرات در داده ها را بر می دارد و هر نسخه ای که کاربر ذخیره کند بر میدارد، CDP به کاربر و یا ادمین اجازه می دهد داده را به نقطه ای که می خواهد در هر زمانی بر گرداند ، Recovery Point یک محصول CDP است که توسط EMC Cropration  پیشنهاد شده است .معماری Recovery Point شامل اجزای مانند Recovery Point Software ، Recovery Point Applitoce  Splitter  و … می باشد ، در این مقاله به معرفی این اجز پرداخته می شود ، برای درک محوه عملکرد Recovery Point می بایست تمام بلاک های سیستم Recovery Point را شناخت.

(Recovery Point Applitioncen (RPA

EMC Recovery Point مبتنی بر Applionce است که باعث می شود بسیار مقیاس پذیر باشد .RPA می تواند فیزیک (RPA) یا مجازی (VRPA) باشد.RPA ها Replication و محافظ (Protection)  داده ها را مدیریت می کنند.

EMC Recovery Point مبتنی بر Applionce ، آموزش ریکاوری پوینت

(RPA) فیزیکی

 

VRPA

RPA مجازی (VRPA)نمونه ای از نرم افزار از RPA  می باشد و سرویس ها را بر روی یک پلتفرم ESX صورت داده شده قرار می دهد ،در واقع VRPA  ها به جز سرور ESX ای که روی آن قرار می گیرد به سخت افزار نیاز ندارد.

RPA

RPA یک کانال فیبر نوری اختصاصی و اینترفیس های LAN و WAN دارد،کانال فیبرنوری برای انتقال داده بین برنامه میزبان محلی (Local Host Application) و زیر سیستم های ذخیره سازی (Storage SubSystem) استفاده می شود ،WAN  برای ارسال  داده ها به دیگر RPA  ها استفاده می شود و قسمت مدیریتی برا مدیریت سیستم Recovery Point  می باشد.

Array Based Write Splitter

Recovery Point Write Spliter  برای مجازی سازی (دو نسخه کردن) نوشته ها استفاده می شود ، یک نوشته ابتدا به Recovery Application رفته و سپس یک نسخه دیگر از آن به ذخیره سازی اصلی فرستاده می شود ،Array Based Write Splitter بدین معناست که نیاز با انتقال عملی Recovery Appliction و بین میزبان(HOST) و آرایه ذخیره سازی (Storage Array) نیست شبکه یک میزبات مستقیما با آرایه ذخیر سازی در اتباط است ،Write ..Splitter در سیستم های ذخیره سازی EMC VNX ، VMAX و VPIEX  نیز پیاده سازی شده است.

Recovery Point Cluster

یک سیستم Recovery Point  موجودیت منطقی است که داده ها را تکرار (Replicate) و محافظت (Protect) می کنند.

Recovery Point System

یک سیستم Recovery Point یک موجودیت منطقی است که داده ها را تکرار(Replicate) و محافظت (Protect) می کند ،همه RPA ها توسط یک آدرس IP مدیریت شناور مدیریت می شوند ،یک سیستم حداکثر از پنچ Recovery Point Cluster متصل به هم تشکیل شده است که توسط یک کنسول مدیریتی RPA  مدیریت می شود ،تعداد Cluster های موجود در یک سیستم وابسته به مورد استفاده Recovery Point  می باشد بدین معنا که مورد استفاده کدام یک از محافظت محلی یا محافظت محلی از راه دور و یا از محافظت در راه دور می باشد ،تعداد خوشه ها تعقییر می کند.

مقاله آموزش Recovery point در شبکه ، آموزش ریکاوری پوینت

یک سیستم Recovery Point

در این مقاله آموزش Recovery Point در شبکه های کامپیوتری آموختیدی که Recovery Point در شبکه  یک راه هل برای محافظت از راه دور و به صورت محلی در شبکه های کامپیوتری می باشد که اجازه می دهد هر زمان در هر نقطه ای داده ها را بازیابی کرد همچنین یک سیستم Recovery Point  موجودیت منطقی است که داده ها را تکرار (Replicate) و محافظت (Protect) می کنند.

رمز فایل

www.webtoaster.ir

درباره نویسنده

مدیر

نظری دهید

دو × 5 =

گفتگو زنده

)
    is typing...

    ما الان آنلاین نیستیم. متن پیام خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال کنید یا از طریق ای دی تلگرام networkbooks_ir@ با ما در ارتباط باشید.

    ارسال پیام لغو